Sıkça Sorulan Sorular

Otokaca.com ikinci el araç fiyatlarını analiz eden, güncel raporlar derleyerek sunan, belirldiğiniz fiyatta aracınızın satış tahminlerini yapan bir web sitesidir.
Sitemiz bağımsız ve tarafsız olarak, herhangi bir ikinci el araç alım satımına aracılık yapmadan ve reklam almadan, güncel verilere dayanarak en gerçekçi analizleri sunar.
İkinci el araçların elektronik satış ilanlarının bulunduğu, önde gelen internet sitelerindeki ilanlar dikkate alınmaktadır. Mevcut ilanlardan, sahibinden olanlar takip edilerek satış işleminin gerçekleşip gerçekleşmediği teyit edilir. Böylelikle satılan ve ilana çıkan tüm araçlar hakkında farklı analizler yapılabilmektedir. Lüks araçlar ve pazarda az bulunan bazı araçlar veritabanımızda bulunmayabilir.
Veritabanımızda bulunan veriler yüksek standartlarda veri temizleme süreçlerinden sonra analizlerde kullanılmaktadır. Ancak belirli bir araç için değer tespit edildiğinde aracın tarihçesi de dikkate alınmalıdır. Web sitemizde sunulan analiz ve raporlar, ortalama bir ikinci el araca ait ilan satış fiyatı için referans değeri olabilir. Gerçek satış rakamları aracın durumuna göre daha düşük ve yüksek olabilir. Bu yüzden sitemiz sorumluluk kabul etmez.
Veritabanımız için her gün güncel veri toplanmaktadır. Ancak haftada birkaç kez veritabanının en son hali kullanıcılara sunulmaktadır. Sunulan veritabanında her zaman son 6 ayın verilerine yer verilmektedir.
payu ssl